Algebra, NAPX-I4-CA09
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
Variant 0
DifficultyLevel
572
Question
A nursery sells potting mix in two sizes.
A 30 kilogram bag costs $5.50 and a 60 kilogram bag costs $11.00.
Which graph could show the relationship between the amount of potting mix and its cost?
Worked Solution
Question Type
Multiple Choice (One Answer)
Variables
Variable name | Variable value |
question | A nursery sells potting mix in two sizes.
A 30 kilogram bag costs $5.50 and a 60 kilogram bag costs $11.00.
Which graph could show the relationship between the amount of potting mix and its cost? |
workedSolution | sm_img https://teacher.smartermaths.com.au/wp-content/uploads/2018/06/NAPX-I4-CA09-rev-ans.svg 220 indent vpad |
correctAnswer | sm_img https://teacher.smartermaths.com.au/wp-content/uploads/2018/06/NAPX-I4-CA09ai.svg 220 indent vpad |
Answers