20280
Question
Sarah bought 4 pears and a $4 bunch of grapes.
The total cost was $10.60.
What would 2 pears and a $2 bunch of grapes cost?
Worked Solution
The cost of 2 pears and a $2 bunch of grapes
|
= 21× $10.60 |
= {{{correctAnswer}}} |
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
Variant 0
DifficultyLevel
580
Question
Sarah bought 4 pears and a $4 bunch of grapes.
The total cost was $10.60.
What would 2 pears and a $2 bunch of grapes cost?
Worked Solution
The cost of 2 pears and a $2 bunch of grapes
|
= 21× $10.60 |
= $5.30 |
Question Type
Multiple Choice (One Answer)
Variables
Variable name | Variable value |
correctAnswer | |
Answers