20208
Question
Max bought 5 lollipops and 3 chocolate bars from the shop.
The lollipops cost 30 cents each and the chocolate bars cost $1.20 each.
How much did Max pay?
Worked Solution
|
|
Total Cost |
= (5 × 0.30) + (3 × 1.20) |
|
= 1.50 + 3.60 |
|
= {{{correctAnswer}}} |
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
Variant 0
DifficultyLevel
542
Question
Max bought 5 lollipops and 3 chocolate bars from the shop.
The lollipops cost 30 cents each and the chocolate bars cost $1.20 each.
How much did Max pay?
Worked Solution
|
|
Total Cost |
= (5 × 0.30) + (3 × 1.20) |
|
= 1.50 + 3.60 |
|
= $5.10 |
Question Type
Multiple Choice (One Answer)
Variables
Variable name | Variable value |
correctAnswer | |
Answers