20237
Question
Renee has $5.
A doughnut costs $1.20.
How many doughnuts can Renee buy?
Worked Solution
|
|
3 × $1.20 |
= $3.60 |
4 × $1.20 |
= $4.80 |
5 × $1.20 |
= $6.00 |
∴ Renee can only buy {{{correctAnswer}}}.
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
Variant 0
DifficultyLevel
528
Question
Renee has $5.
A doughnut costs $1.20.
How many doughnuts can Renee buy?
Worked Solution
|
|
3 × $1.20 |
= $3.60 |
4 × $1.20 |
= $4.80 |
5 × $1.20 |
= $6.00 |
∴ Renee can only buy 4.
Question Type
Multiple Choice (One Answer)
Variables
Variable name | Variable value |
correctAnswer | |
Answers