20329
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
Variant 0
DifficultyLevel
572
Question
A nursery sells potting mix in two sizes.
A 30 kilogram bag costs $5.50 and a 60 kilogram bag costs $11.00.
Which graph could show the relationship between the amount of potting mix and its cost?
Worked Solution
Question Type
Multiple Choice (One Answer)
Variables
| Variable name | Variable value |
| question | A nursery sells potting mix in two sizes.
A 30 kilogram bag costs \$5.50 and a 60 kilogram bag costs \$11.00.
Which graph could show the relationship between the amount of potting mix and its cost? |
| workedSolution | |
| correctAnswer | sm_img https://teacher.smartermaths.com.au/wp-content/uploads/2018/06/NAPX-I4-CA09ai.svg 220 indent vpad |
Answers
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
Variant 1
DifficultyLevel
574
Question
A nursery sells potting mix in two sizes.
A 25 kilogram bag costs $4.50 and a 50 kilogram bag costs $9.00.
Which graph could show the relationship between the amount of potting mix and its cost?
Worked Solution
Question Type
Multiple Choice (One Answer)
Variables
| Variable name | Variable value |
| question | A nursery sells potting mix in two sizes.
A 25 kilogram bag costs \$4.50 and a 50 kilogram bag costs \$9.00.
Which graph could show the relationship between the amount of potting mix and its cost? |
| workedSolution | |
| correctAnswer | sm_img https://teacher.smartermaths.com.au/wp-content/uploads/2018/06/NAPX-I4-CA09ai.svg 220 indent vpad |
Answers
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
Variant 2
DifficultyLevel
587
Question
A nursery sells potting mix in two sizes and adds a flat rate of $2 for delivery in the local area.
A 60 kilogram bag costs $7.00 and a 30 kilogram bag costs $3.50.
Which graph could show the relationship between the amount of potting mix and its cost?
Worked Solution
Question Type
Multiple Choice (One Answer)
Variables
| Variable name | Variable value |
| question | A nursery sells potting mix in two sizes and adds a flat rate of $2 for delivery in the local area.
A 60 kilogram bag costs \$7.00 and a 30 kilogram bag costs \$3.50.
Which graph could show the relationship between the amount of potting mix and its cost? |
| workedSolution | |
| correctAnswer | sm_img https://teacher.smartermaths.com.au/wp-content/uploads/2018/06/NAPX-I4-CA09bi.svg 220 indent vpad |
Answers
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
Variant 3
DifficultyLevel
588
Question
A nursery sells potting mix in 60 kilogram bags for a cost of $5.50 per bag and adds a flat rate of $5.50 for delivery in the local area.
Which graph could show the relationship between the amount of potting mix and its cost?
Worked Solution
Question Type
Multiple Choice (One Answer)
Variables
| Variable name | Variable value |
| question | A nursery sells potting mix in 60 kilogram bags for a cost of \$5.50 per bag and adds a flat rate of $5.50 for delivery in the local area.
Which graph could show the relationship between the amount of potting mix and its cost? |
| workedSolution | |
| correctAnswer | sm_img https://teacher.smartermaths.com.au/wp-content/uploads/2018/06/NAPX-I4-CA09ci.svg 220 indent vpad |
Answers